Visi zina Lego konstruktorus. Tie patīk visu vecumu un abu dzimumu cilvēkiem, jo spēj radīt tik radošu atmosfēru, ka aizrauts tiek ikviens. Bet vai zināji, ka Lego konstruktoru vēsture iestiepjas tālajā 1932.gadā Dānijas pilsētā Bilundā? Lego stāsts un ne tikai - turpinājumā.

Lego grupa ir privāts uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Dānijā, Bilundas pilsētā. Uzņēmuma īpašnieki aizvien ir tā dibinātāja Kirka Kristiansena ģimene.

Lego filosofija ir - kvalitatīvas rotaļas spēj bagātināt bērnu dzīvi un rada pamatu turpmākajām dzīves gaitām. Uzņēmuma īpašnieki tic, ka rotaļāanās ir bērna attīstības pamatelements un tā attīsta radošumu, iztēli un ideju veidoānas prasmes. Visas Lego rotaļlietas radītas, ņemot vērā šo mācīšanās un attīstības filosofiju.

Tikai labākais ir pietiekami
Atbilstoši šim moto, Lego grupa uzsver augstas kvalitātes prasības savai produkcijai, kas tiek nodrošinātas kopš 1932.gada, kad Lego dibinātājs Ole Kirks Krsiansen sāka veidot koka rotaļlietas. Lego konstruktori un rotaļlietas tiek stingri pārbaudītas, lai atbilstu visaugstākajām drošības un kvalitātes prasībām. Uzņēmumā tiek uzskatīts, ka tieši šī iemesla dēļ klienti izvēlas Lego atkal un atkal.

Sistemātisks radošums
Visi Lego konstuktori ir daļa no Lego sistēmas, tāpēc tos var neierobežoti kombinēt, izjaukt un atkal savienot citās kombinācijās. Šīs plašās iespējas savienot dažādas strukturētās sistēmas ļauj bērnam spēlējoties apgūt jaunas prasmes un veicina kreativitāti, kas ir visas Lego kustības pamatā.

Pozītīva ietekme
Lego vēlas atstāt pozitīvu ietekmi uz vidi un cilvēkiem, tāpēc vides aizsardzības jautājumi un tas, kādu planētu mēs atstāsim saviem pēcnācējiem, kā arī kādi būs šie cilvēki, ir ļoti aktuāli jautājumi uzņēmumā.

Interesanti fakti par Lego
* Nosaukums Lego ir dāņu vārdu "Leg godt", kas nozīmē - Spēlējies labi.
* Visi Lego komplekti, kas ražoti pēc 1958.gada sader kopā - tos var savienot pēc sirds patikas, kā arī nodot no paaudzes paaudzē, pievienojot arvien jaunus komplektus.
* Ziemassvētkos pasaulē ik sekundi tiek pārdoti 28 Lego komplekti. Arī šajos.
* Ja Lego figūriņas būtu dzīvas, tās būtu lielākā tauta pasaulē - 4 miljardi iedzīvotāju.